چاپ        ارسال به دوست

دیدار و گفتگوی صمیمی استاد زبان روسی با هیات رییسه دانشکده

دیدار و گفتگوی صمیمی استاد زبان روسی با هیات رییسه دانشکده

 

 

دیدار و گفتگوی صمیمی استاد زبان روسی با هیات رییسه دانشکده

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه مازندران، استاد گروه زبان روسی دانشگاه آتی رائو قزاقستان با هیات رییسه این دانشکده دیدار و گفتگو کرد.

 این دیدار در پی دعوت دفتر همکاری‌های بین الملل دانشگاه از خانم پروفسور سانیا ایبراگیموونا کاملووا، استاد گروه زبان روسی دانشگاه آتی رائو قزاقستان انجام شد.

پیرو اجرائی شدن تفاهم نامه مشترک همکاری‌های علمی و آموزشی مابین دانشگاه مازندران و دانشگاه دولتی کشور قزاقستان که به امضای روسای دو دانشگاه رسیده است، خانم پروفسور سانیا ایبراگیموونا کاملووا، استاد گروه زبان روسی دانشگاه آتی رائو قزاقستان یک دوره 15 روزه در گروه زبان روسی دانشکده علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه مازندران حضور یافته و برای دانشجویان این گروه کلاس های ویژه و کارگاه های علمی برگزار خواهند کرد.


خانم دکتر کاملوو در بدو ورود خود،‌  با آقای دکتر پیروز و هیات رئیسه دانشکده علوم انسانی و اجتماعی ملاقات کرد.

در این دیدارکه دکترمعصومه معتمدنیا مدیر گروه زبان روسی دانشگاه مازندران نیز حضور داشتند، استاد قزاقستانی ضمن تشکر از استقبال گرم و مهمان نوازی دانشگاه مازندران، از سطح علمی دانشجویان زبان روسی اظهار رضایت و جهت استمرار همکاری با دانشکده علوم انسانی، خصوصا در زمینه آموزش از راه دور تاکید کردند. 

دکتر پیروز رییس دانشکده، با برشمردن مشترکات فرهنگی و ادبی دو کشور ایران و قزاقستان از ادامه همکاری های علمی دو دانشگاه استقبال کرد.

هیات رییسه دانشکده در خصوص ریشه های مشترک فرهنگی موجود در ارتباط بین ملت ها و  تاثیر بسزای ادبیات و اشعار غنائی نویسندگان و شاعران دو کشور از گذشته های دور تا به امروز به بحث و گفتگو پرداخت و بر لزوم تبادلات فرهنگی و علمی بیشتر تاکید ورزیدند

لازم بذکر است پروفسور سانیا ایبراگیموونا کاملووا با 36 سال سابقه تدریس در دانشگاه که 25 سال از آن به آموزش زبان روسی به خارجی زبانان اختصاص دارد، تالیف بیش از 60 عنوان کتاب و مقاله در مجلات خارجی ، دکترای افتخاری و عضویت در آکادمی منطقه ای مدیریت کشورهای آسیای میانه، عضویت شورای خبرنگاران، عضویت کمیسیون علمی- کارشناسی اتحادیه ملل قزاقستان و غیره را در کارنامه کاری خود دارند.

 

روابط عمومی دانشکده علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه مازندران

١١:٠٦ - 1397/01/21    /    شماره : ١٦٦٠٩    /    تعداد نمایش : ٥٧٠