چاپ        ارسال به دوست

زبان در آئینه ی هوش مصنوعی عنوان سخنرانی علمی در هفته پژوهش

زبان در آئینه ی هوش مصنوعی عنوان سخنرانی علمی در هفته پژوهش

Normal 0 false false false EN-US X-NONE AR-SA

به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم انسانی و اجتماعی دانشگاه مازندران به مناسبت هفته پژوهش جلسه سخنرانی علمی با عنوان "زبان در آئینه ی هوش مصنوعی" در این دانشکده  برگزار شد.

پیمان گلستان مدیر گروه آموزشی زبان روسی دانشگاه مازندران سخنران این نشست علمی بودند که با حضور چند تن از استادان و دانشجویان این رشته برگزارشد

در این جلسه ضمن نمایش فیلم های مرتبط، دکتر گلستان به سخنرانی  و توضیحاتی در این خصوص پرداخت.

ایشان ضمن تبیین تعاریف بنیادین "زبان" و "هوش مصنوعی" به کاربردهای هوش مصنوعی و ارتباط آن با دیگر علوم پرداخت و افزود: دانشمندان برجسته ی هوش مصنوعی در شکل گیری و گسترش همه جانبه‌ی آن سهم بزرگی داشته اند.

 وی با اشاره به این واقعیت تاکید نمودند که از هوش مصنوعی به‌خوبی می توان در آموزش زبان از طریق بازیهای تعاملی با رابط زبانی و همچنین به عنوان معلمان مجازی در محیط های یادگیری الکترونیکی استفاده کرد.

 در ادامه به "پردازش زبان طبیعی"به عنوان  یکی از مسائل مهم و در عین حال پیچیده در حوزه‌ی هوش مصنوعی و علوم کامپیوتر اشاره شد که بر روی تعامل بین زبان انسان و کامپیوتر تمرکز کرده است.

 در پایان با عنایت به اهمیت و گسترش روزافزون علوم کامپیوتر، فضای مجازی و هوش مصنوعی به دانشجویان توصیه گردید تا با نظر به آینده‌ی آموزش زبان، خود را برای این چالش در سال های نه چندان دور آماده نمایند.٠٨:٣٤ - 1398/09/25    /    شماره : ٢٤٥٤٠    /    تعداد نمایش : ٥٢٤