چاپ        ارسال به دوست

شانزدهمین همایش انجمن مطالعات برنامه درسی ایران هفته آینده برگزار می شود

شانزدهمین همایش انجمن مطالعات برنامه درسی ایران هفته آینده برگزار می شود


 

 شانزدهمین همایش انجمن مطالعات برنامه درسی با موضوع برنامه درسی آموزش پیش از دبستان چالش ها و فرصت‌ها در 23-24 آبان ماه 1397 در دانشگاه مازندران  دانشکده علوم انسانی و اجتماعی با همکاری انجمن مطالعات برنامه درسی ایران برگزار می‌گردد.

 

دکتر صمد ایزدی عضو هیات علمی و دبیر علمی این همایش با بیان اینکه آموزش در پیش از دبستان اولین و مهمترین تجربه اجتماعی و آموزشی کودکان استف افزود: مسیر توسعه  و پیشرفت هر کشوری به میزان توجه، اهمیت و سرمایه گذاری است که در این دوره انجام می شود.

 

وی گفت: تربیت و آموزش در این دوره با نشاط، پویایی، خلاقیت، تحرک و طمآنینه گره خورده است.

دبیرعلمی همایش گفت: ما در این همایش به دنبال آن هستیم تا ضمن آشنایی با دستاوردهای علمی مربوط به برنامه های درسی آموزش پیش از دبستان فرصتی را فراهم نماییم تا با کمک و بهره گیری از صاحب نظران و اندیشمندان و فعالان در این عرصه پیشنهاد و راهکارهایی نیز در زمینه ارتقاء کیفیت برنامه های و فعالیت های آموزش پیش از دبستان ارائه نماییم .

 

دکتر ایزدی ضمن بیان این که این همایش بستر مناسبی برای انتقال دانش و تجربیات مختلف و افزایش توان علمی و مهارتی کارشناسان، مربیان، والدین و دست اندرکاران را فراهم می آورد گفت: در همین رابطه محورهای اصلی این همایش عبارتند از: مبانی برنامه درسی پیش از دبستان، سیاست ها، چشم اندازها و اسناد مرتبط، عناصر برنامه درسی پیش از دبستان، خانواده و نقش آن در آموزش پیش از دبستان، فضای مجازی و رسانه، مهارت آموزی و مطالعات تطبیقی در برنامه درسی پیش از دبستان است.

 

وی افزود: حامیان اصلی  همایش عبارتند از: وزارت علوم تحقیقات و فناوری، معاونت آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش، سازمان بهزیستی کشور، سازمان سمت، سازمان پژوهش و برنامه ریزی آموزشی، پژوهشگاه مطالعات آموزش و پرورش، انجمن مطالعات کودکان پیش از دبستان، پایگاه استنادی  علوم جهان اسلام، دانشگاه فنی و حرفه ای، اداره کل آموزش و پرورش استان مازندران، اداره کل بهزیستی استان مازندران و کانون توسعه همیاری مهدهای کودک استان مازندران.

 

دبیرعلمی همایش افزود: در این همایش 283 مقاله ارائه شده است که از این تعداد 275 مقاله داوری شده اند و از بین مقاله های داوری شده 47 ارائه مقاله به صورت سخنرانی و 108 ارائه مقاله به صورت پوسترمی باشد. از بخش های دیگر همایش 6 سخنران کلیدی ، 3 پنل تخصصی و 15 کارگاه آموزشی، است.

 

دکتر ایزدی گفت: میهمانان ویژه همایش در روز اول همایش، معاون محترم آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش سرکار خانم دکتر حکیم زاده، سخنرانی خواهند داشت و2 استاد از دانشگاه  نروژ در این همایش حضور و سخنرانی خواهند داشت.

 


١٥:٣٨ - 1397/08/15    /    شماره : ١٨٨٦٦    /    تعداد نمایش : ٣٦٧