اخبار > معرفی کتاب آیین نگارش و مکاتبات تجاری / روسی - فارسی

اطلاعیه ها
آخرین اخبار


  چاپ        ارسال به دوست

معرفی کتاب آیین نگارش و مکاتبات تجاری / روسی - فارسی

معرفی کتاب آیین نگارش و مکاتبات تجاری / روسی - فارسی

 

معرفی کتاب آیین نگارش و مکاتبات تجاری

روسی - فارسی

 

امروزه اهمیت تکوین و گسترش ارتباطات بین‌المللی بر کسی پوشیده نیست و روابط تجاری یكی از سازوکارهای آغازین و ناگزیر در این روند محسوب می‌گردد، همچنین برقراری ارتباطات تجاری و تداوم آن درگرو تسلط برهنجارها و سبک نگارش این نوع از مکاتبات است؛ تا جایی که به جرأت می‌توان گفت، تسلط بر شیوه‌ی صحیح برقراری ارتباط در مکاتبات، کلید موفقیت در تجارت بین‌المللی محسوب می‌گردد.

در این میان، کشور فدراسیون روسیه با داشتن منابع بیشمار طبیعی و انسانی به عنوان یکی از بازیگران برتر حال حاضر اقتصادی جهان، از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است، از اینرو گسترش روابط اقتصادی در سایه‌ی آموزش زبان روسی، همچنین لزوم افزایش توانمندسازی مترجمان در این حوزه‌ی تخصصی، هر روز جایگاه بایسته‌تری می‌یابد. در همین راستا، نیاز روزافزون به توسعه‌ی روابط تجاری و بازرگانی میان ایران، فدراسیون روسیه و دیگر کشورهای روس زبان از یک طرف و کمبود منابع و مراجع كافی و معتبر برای دانشجویان و علاقمندان این حوزه، لزوم تدوین چنین کتابی را  توجیه‌پذیر می‌کند.

کتاب حاضر، از یک بخش تئوری و بیست بخش عملی شامل نمونه نامه‌هایی منعکس کننده‌ی مراحل مختلف در روند مکاتبات تجاری تشکیل گردیده است. مخاطبین این کتاب دانشجویان زبان‌های روسی و فارسی، همچنین تمام کسانی قرار گیرد که مایلند توانایی‌های ارتباطی خود را در مکاتبات به زبان روسی افزایش داده و علاقمندند تا رموز انجام مکاتبات موفق و مؤثر تجاری را به گونه‌ای نظام‌مند و با مثال‌های عملی بیاموزند؛ از اینرو کتاب حاضر گستره‌ی وسیعی از مخاطبین را در بر می‌گیرد. بدین ترتیب، همه‌ی علاقمندان به حوزه‌ی ارتباطات تجاری به زبان روسی می‌توانند بنا به نیاز خود از مطالعه‌ی این کتاب بهره‌مند شوند. 

انتظار می‌رود زبان آموز پس از مطالعه‌ی این کتاب با شیوه‌های درست برقراری ارتباط در مکاتبات تجاری به زبان روسی آشنا شده، تفاوت‌ها و شباهت‌های ساختاری و بیان معانی در این زبان‌ها را فرا گرفته و درنهایت، مهارت‌های دریافتی (توانش) و تولیدی (کنش زبانی) خود را به منظور فهم و بیان درست اندیشه به کار بسته و بویژه مهارت نوشتاری خود را ارتقاء دهد.


 

پیمان گلستان

1399


١٨:٥٦ - 1400/01/22    /    شماره : ٢٨٦٥١    /    تعداد نمایش : ٢٨٤